Любов – це хвороба: науковий підхід


Чи правда, що любов – це хвороба?

Любов можна діагностувати!

Виявляється, твердження, що любов – це хвороба, можна довести шляхом інструментального дослідження, як і більшість інших «відхилень» в роботі організму. Так, вчені з Університетського коледжу Лондона за допомогою томографа встановили, як мозок завжди однаково реагує на закоханість, незалежно від статі, віку і сексуальної орієнтації закоханого. В експерименті брали участь 24 добровольці у віці від 19 до 47 років, 12 чоловіків і 12 жінок (6 гетеросексуалів і 6 гомосексуалістів кожної статі). Вони розглядали фотографії своїх коханих або просто друзів, а в цей час роботу їх мозку реєстрували за допомогою функціонального магнітно-резонансного томографа. В результаті: у всіх тестованих мозок реагував ідентичним чином.

Любов реально гріє

Розхожий вислів «мене гріє твоя любов» теж знайшов наукове підтвердження. Вчені з Гонконгу зробили сенсаційне відкриття: любов дійсно асоціюється у нас з фізичним теплом. З цією метою добровольцям було запропоновано вибрати для перегляду фільми. Тільки одні це робили в прохолодному приміщенні, а інші – в доброму опаленні. Ті, хто дивився кіно в холоді, найчастіше вибирали мелодрами і романтичні фільми, а ті, хто в теплі, – не відчував потреби грітися ще й любов’ю. Тому вони відрізнялися великою різноманітністю у виборі жанрів кіно.

Любов – це хвороба, від якої … дурніють

Австрійські біологи виявили цікавий взаємозв’язок між закоханістю і погіршенням інтелектуальних здібностей на прикладі морських свинок. В експерименті брали участь дві групи тварин: пари і одинаки. Два тижні спостерігали за їхнім життям вчені прийшли до висновку, що перші менш кмітливі, гірше вчаться і запам’ятовують інформацію. А одинаки швидше і ефективніше справляються із завданням знайти корм в лабіринті. Кілька днів поспіль їм клали їжу в один і той же місце. «Закохані» були занадто сконцентровані на предмет свого обожнювання, тому кожен раз йшли різним маршрутом, так і не згадавши, де знаходили їжу раніше. Одинаки показали протилежний результат, впевнено вирушаючи за кормом найкоротшою дорогою.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *